UV control-100% ochrony przed promieniowaniem UV

Promienie UV mogą poważnie uszkodzić Twój wzrok. Większość materiałów z których wykonane są soczewki firmy HOYA w 100% pochłania promieniowanie UV, chroniąc oczy przed jego szkodliwym działaniem.

Problem dotyczy promieni padających na soczewki z przodu, jednakże część promieni dociera do oczu, odbijając się również od ich powierzchni wewnętrznej. Dzięki soczewkom z powłoką UV Control, możesz zaoferować kompletną ochronę przed promieniami UV padającymi od przodu soczewki oraz odbitymi od ich powierzchni wewnętrznej.

Wiele osób wie o zagrożeniach jakie niesie ze sobą bezpośrednia ekspozycja na promieniowanie UV. Nie wszyscy jednak są świadomi ryzyka ekspozycji pośredniej i odbicia światła. Powłoka UV Control to unikalna powłoka nanoszona na wewnętrzną powierzchnię soczewki, której zadaniem jest blokowanie odbicia światła i ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV.

W połączeniu z materiałem, z którego wykonana jest soczewka, powłoka UV Control oferuje 100% ochronę przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.

-ochrona przed promieniowaniem UV przyspieszającym proces starzenia oczu
-ochrona przed promieniowaniem UV powodującym uszkodzenie oczu
-ochrona przed związanymi z promieniowaniem UV zaburzeniami wzroku i chorobami oczu